بایگانی نوشته‌ها


خبرگزاری میزان: ماجرای پیوستن یک داوطلب به هلال احمر

خبرگزاری میزان: ماجرای پیوستن یک داوطلب به هلال احمر

داوطلبان و خیران هلال احمر قصه‌های شنیدنی‌ای از آشنایی با جمعیت و آغاز همراهی‌شان با هلال سرخ دارند؛ از درگیری با بیماری‌های صعب العلاج و تصمیم به کمک به این بیماران بعد از بهبودی گرفته تا انجام کار‌های ریز و درشت خیر خواهانه در محله‌های کوچک.به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مثل جویبار‌های کوچکی که به هم وصل می‌شوند، خیران و داوطلبان در طرح‌های هلال احمر به هم می‌پیوندند و کار‌های بزرگی رقم می‌زنند؛ نمونه‌اش ساخت مراکز درمانی و توانبخشی در شهر‌های محروم و یا دست به دست دادن خیران برای تامین جهیزیه نوعروسان و تامین مسکن مورد نیاز خانواده‌های بی‌بضاعت. آغاز راه فعالیت‌های داوطلبانه و خیریه برای بسیاری از داوطلبان و خیران از کار‌های خیر خانوادگی رقم می‌خورد و یا تجربه‌های بیماری و یا گرفتار شدن خیران در موقعیت‌های خاص. قصه تعدادی از خیران همراه هلال احمر را می‌خوانید.

اولین مجمع عمومی سلامت /1397

اولین مجمع عمومی سلامت /1397

در تاریخ 26 تیرماه 1397 در اولین مجمع عمومی سلامت که توسط فرمانداری محترم اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد خیریه نور محیی به عنوان موسسه خیریه برتر شهرستان موفق به دریافت تندیس این مجمع گردید.

رادیوتراپی (پرتودرمانی) چیست؟

رادیوتراپی (پرتودرمانی) چیست؟

رادیوتراپی یا پرتودرمانی روشی است که در آن سرطان با دادن مستقیم اشعه ‏های با ولتاژ بالا به کانون بافت سرطانی درمان می‏شود. هدف از این درمان این است که اشعه با حداکثر قدرت به بافت سرطانی بتابد و به‏ مقدار بسیار کم به بافت‏ های اطراف تابیده شود تا هیچ اثر سویی بر بافت سالم اطراف نداشته باشد. امروزه رادیوتراپی یک درمان شایع در سرطان‏ شناسی است ...

شیمی درمانی چیست؟

شیمی درمانی چیست؟

شیمی‏ درمانی استفاده از داروهای ضد سرطان است. این داروها پس از ورود به خون به تمام بدن مسافرت کرده و تمام سلول‏های بدخیم چه در محل اولیه تومور (مبدا) و چه در مناطق انتشار یافته (متاستاز) را نابود می ‏کنند.شیمی‏ درمانی می‏تواند به‏ تنهایی تزریق شود (داخل ورید به‏ صورت سرم) یا اینکه همراه با داروهای دیگر (مانند دارو های هدفمند مثل هرسپتین) قبل یا بعد از عمل جراحی، همراه با رادیوتراپی و یا بعد از آن انجام شود. بسته به نوع بیماری، بیمار یک یا چند دارو را دریافت می‏کند.

توزیع بسته های معیشتی عید غدیر مردادماه 1400

توزیع بسته های معیشتی عید غدیر مردادماه 1400

در تاریخ 7 مردادماه 1400 مصادف با عید سعید غدیر خم، بسته های معیشتی به ارزش ریالی 20 میلیون تومان در دفتر خیریه نور محیی بین بیماران مبتلا به سرطان توزیع گردید. بسته ها شامل 10 کیلو برنج ایرانی، گوشت، انواع حبوبات، رب، ماکارونی، روغن و نان بود که توسط خیرین این موسسه تامین بودجه گردیده است.

آیا میدانید؟
حتی با پرداخت مبلغی اندک برای مثال 10 هزار تومان می توان در نجات جان یک بیمار مبتلا به سرطان سهیم شد
پرداخت آنلاین